Jak można skutecznie zmniejszyć zmarszczki?

Z biegiem lat nasza skóra staje się coraz bardziej wrażliwa, a my zauważamy pierwsze zmarszczki. Istnieje wiele kosmetyków przeciwzmarszczkowych, które opóźniają procesy starzenia się i doskonale spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających kobiet! Sprawdźmy zatem, w jaki sposób można zmniejszyć te zmiany skórne i jak im przeciwdziałać. Jak wybrać idealny kosmetyk dla siebie?

Rodzaje zmarszczek

W jaki sposób zmniejszyć zmarszczki? Zanim przejdziemy do odpowiedzi na to pytanie, warto dowiedzieć się, z jakimi rodzajami zmarszczek zazwyczaj mamy do czynienia. Wyróżnić można między innymi:

  • Zmarszczki mimiczne – przez lata ulegają utrwaleniu i zazwyczaj pojawiają się w młodym wieku.
  • Zmarszczki z odwodnienia – jak sama nazwa wskazuje, wiążą się z brakiem odpowiedniego poziomu nawilżenia cery.
  • Zmarszczki pod oczami – w tym miejscu skóra jest wrażliwa i delikatna, dlatego widać na niej upływ czasu.
  • Zmarszczki palacza – to mocno widoczne bruzdy, które dotyczą palenia papierosów. Zrezygnujmy zatem z używek i postawmy na świadomą pielęgnację skóry.
  • Zmarszczki na szyi – u wielu osób widoczne są zmarszczki na szyi, które mogą wynikać z nieprawidłowej postawy ciała.

Jak widać, zmarszczki niejedno mają imię, a ich rozpoznanie pozwoli wdrożyć niezawodną kurację.

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe

Aby zmniejszyć widoczność zmarszczek i im zapobiegać, warto stawiać na kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Podstawą jest tutaj krem z filtrem, który ochroni skórę przed promieniami UVA i UVB. Odpowiadają one za degradowanie DNA w komórkach i szybsze starzenie się cery. Na rynku znajdziemy różnorodne kremy tego typu, które mogą z powodzeniem zastępować nawet kremy na dzień! Aplikujmy zatem SPF przez cały rok, bez względu na pogodę.

Kolejna ciekawa propozycja to kosmetyki z retinoidami. Wykazują one podwójne działanie – dobrze radzą sobie z niedoskonałościami i docierają do warstwy skóry właściwej. To daje z kolei efekty przeciwzmarszczkowe i przeciwstarzeniowe. Najbardziej cenionymi pochodnymi są bez wątpienia retinal i retinol, znajdujące się w wielu produktach kosmetycznych.

Cenne składniki produktów kosmetycznych

Co jeszcze może nam pomóc w walce ze zmarszczkami? Nie zapominajmy o peptydach, czyli szerokiej grupie składników o wielorakim działaniu. Warto stawiać na neuropeptydy, które rozluźniają mięśnie twarzy. Co ciekawe, peptydy są nazywane botoksem z buteleczce, gdyż świetnie wygładzają zmarszczki i zapewniają lekkie napięcie cery. Poza tym można liczyć na dobre nawilżenie, dlatego nie mamowy o odwodnieniu skóry twarzy.

Ogromne znaczenie mają kosmetyki z antyoksydantami – te związki chronią przed wolnymi rodnikami i szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Wprowadźmy je zatem do codziennej pielęgnacji, ciesząc się współgraniem z kremem SPF. Silnym antyoksydantem jest doskonale znana witamina C, wyrównująca koloryt i rozświetlająca cerę.

Podsumowując, warto zauważyć, że kosmetyki przeciwzmarszczkowe występują w wielu wersjach. Do wyboru mamy między innymi kremy z peptydami, antyoksydantami, retinoidami i wieloma innymi składnikami naturalnymi.

 

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

0 komentarzy

  1. Zmora pewnego wieku i trudno z tym sobie radzić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *