Pierścionki srebrne – idealny pomysł na prezent. Sprawdź dlaczego!

Pierścionki srebrne to must have w szkatułce każdej kobiety. Podkreślają kobiecość, dodają każdej stylizacji szyku i są niesamowicie trwałe. Nie bez powodu są więc tak bardzo popularne, w tym jako pomysł na prezent. Sprawdź, dlaczego jeszcze tak chętnie po nie sięgamy i co brać pod uwagę przy ich wyborze.

Srebrne pierścionki – czemu zawdzięczają swoją popularność?

Jednym z podstawowych czynników, które determinują popularność srebrnych pierścionków jest ich ponadczasowość. Srebro bardzo mocno jest osadzone w trendach i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Jest znane od wieków i doceniane przez kobiety na całym świecie. Wykonywane z niego pierścionki stanowią synonim klasy, elegancji oraz szyku. Nie można im odmówić dekoracyjnego animuszu obok którego nie może przejść obojętnie żaden amator dobrego stylu.

To, co przemawia także za pierścionkami ze srebra, to ich trwałość. Dobrze dobrane, zakupione w wysokiej klasy salonach jubilerskich przetrwają długie lata i nadal będą cieszyć oko przepięknym, charakterystycznym blaskiem.

Nie bez znaczenia pozostaje także różnorodność wzorów i form – słowem – odsłon, w jakich pojawiają się pierścionki srebrne. Mogą być klasyczne, bogato zdobione szlachetnymi kamieniami, bądź występować w towarzystwie cyrkonii. Nie ma znaczenia w której z nich wystąpią. Za każdym razem urzekają swoim kunsztem, i co ważne – bogactwem ukłonów w kierunku wielu nurtów. Stąd też żadna kobieta nie ma problemu z tym, aby dopasować model do swoich potrzeb i indywidualnego poczucia stylu. 

Srebro jest materiałem bardzo plastycznym, więc jak już wspomnieliśmy, można z niego istne dzieła sztuki, ale to, co niewątpliwie wyróżnia wykonane z niego pierścionki to fakt, że doskonale komponują się one z pozostałymi elementami biżuterii. Z powodzeniem mogą także występować w wersji solo – nie potrzebują towarzystwa żadnych dodatków, aby błyszczeć i przyciągać tysiące spojrzeń. Z powodzeniem mogą również być zestawiane z różnymi stylizacjami – od tych dedykowanych na wielkie wyjście, po niezobowiązujące spotkanie z przyjaciółmi czy też rozmowę o pracę. Srebrne pierścionki zawsze się obronią. 

Co istotne, pierścionki o próbie srebra 925 (co odróżnia je zarówno od mosiądzu, jak i innych nieszlachetnych metali) nie powoduje reakcji alergicznych. Powód? Nie zawiera domieszek, które mogłyby wywołać podrażnienia na skórze. Jeśli więc osoba, której chcemy podarować srebrny pierścionek o tej próbie jest uczulona na nikiel czy też mosiądz, to możesz po niego sięgnąć bez obaw. 

Pierścionek srebrny – jak go wybrać na prezent?

Najważniejszym czynnikiem, jaki powinieneś brać pod uwagę wybierając srebrny pierścionek na prezent, to indywidualne preferencje osoby obdarowanej. Nie ma nic gorszego, jak zakup modelu z ogromnym kamieniem szlachetnym, kiedy jest ona jego absolutną przeciwniczką. To tylko przykład. Problem jest złożony, więc weź pod uwagę także kształt, szerokość, jak również elementy, które zdobią dany model. Postaraj się maksymalnie wpasować w gust kobiety, która będzie go nosić.

Kolejna kwestia – to stopień pokrewieństwa, jak również uroczystość. Tutaj są pewne zobowiązania i reguły. Jeśli mają to być np. zaręczyny, bądź też prezent na rocznicę, wówczas warto jest sięgać po modele, które skrojone są na miarę wytwornej elegancji. Niech obdarowana osoba ma świadomość tego, że nosi go, ponieważ wydarzyło się w jej życiu coś istotnego. Pamiętaj o tym, że z pomocą prezentu pokazujesz też swoje emocje. Inny pierścionek kupuje się ukochanej kobiecie, inny mamie, siostrze czy też przyjaciółce. 

Niezmiernie istotne jest także to, aby postawić na odpowiedni rozmiar pierścionka. Tu sytuacja się nieco komplikuje, jeśli go nie znamy. Jeśli mamy możliwość, możemy przynieść któryś z pierścionków danej pani do salonu jubilerskiego, w którym pracownicy bez problemu go zweryfikują. Jeśli nie, zawsze możesz podpytać kogoś ze znajomych.

Tak przygotowany na pewno znajdziesz pierścionek srebrny na miarę potrzeb bliskiej osoby.

 

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

0 komentarzy

  1. fajne są i srebrne i złote

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *