Jak ubrać się na rozmowę o pracę?

Odpowiednie ubranie na rozmowę kwalifikacyjną jest niezbędnym wymogiem, aby uzyskać wymarzony wakat na rynku pracy. To, jak się zaprezentujesz, jest tak samo ważne, jak Twoje doświadczenie zawodowe w CV czy dobrze napisany list motywacyjny.

Słynne „pierwsze wrażenie” decyduje również w kontakcie rekrutera z kandydatem do pracy. Może pomóc w zbudowaniu natychmiastowej relacji opartej na zaufaniu lub pogorszyć wyniki w wyścigu o posadę.

Aby dowiedzieć się, jak się ubrać, poniżej przedstawiamy wskazówki, które zmienią Twoją prezentację. Sprawdzić je i przeczytaj poniższy tekst!

Jak wybrać odpowiednie ubrania i dodatki, takie jak torebka?

Rynek pracy bardzo się zmienił. Konkurencyjność, restrukturyzacja firm oraz sytuacja ekonomiczna to tylko niektóre z czynników, które wpływają na sposób rekrutacji i oczekiwany profil pracowników.

Rekruterzy szukają kandydatów, którzy prezentują profil bardziej zgodny z typem wakatu, który chcą zajmować. To poszukiwanie odbiega trochę od standardów. Na przykład noszenie „garnituru i krawata” nie jest już wymogiem kreowania wizerunku wiarygodności. Jednak schludny i elegancki wygląd zawsze będzie w modzie.

Reklama partnera – modne torebki wizytowe

https://www.verostilo.com/pol_m_TOREBKI_Wizytowe-158.html

Jak najlepiej zaprezentować się na rozmowie o pracę?

Najważniejsze obecnie jest poznanie z pierwszej ręki, jak pracują profesjonaliści na stanowisku, o jakie chcesz się ubiegać i zaprezentowanie się w tej roli, którą chcesz pełnić oraz dostosowanie swojego profilu do rzeczywistych wymagań stanowiska. Poniżej znajdziesz pięć wskazówek, które zmienią Twoją prezentację!

Nie odbiegaj od tematu rozmowy

Rozmowa kwalifikacyjna to czas na ocenę umiejętności i kompetencji kandydata. Należy zostać zapamiętany za to, co wiesz, jak robić, co możesz zrobić dla firmy, a nie za to, jak wyglądasz.

Unikaj silnej ekspozycji, z elementami, które odwracają uwagę osoby przeprowadzającej rozmowę kwalifikacyjną od tego, co kwalifikuje Cię do pełnienia tej funkcji. W mocnych kolorach, z głębokimi dekoltami, dziwnymi lub bardzo nieformalnymi długościami ubrań sprawisz, że rekruter straci koncentrację. Należy również zwrócić uwagę na stosowanie nadmiernej biżuterii, akcesoriów i makijażu.

Co jest zalecane na rozmowie o pracę? Jak się przygotować?

Zaleca się wziąć pod uwagę niżej wymienione sugestie.

Ubrania w stonowanych lub neutralnych kolorach:

 • biały,
 • beżowy,
 • szary,
 • granatowy,
 • czarny.

Wygląd o klasycznym stylu:

 • marynarka,
 • koszula i spódnica / spodnie wyjściowe,
 • smart casualowa sukienka,
 • buty w ciemnym lub beżowym kolorze,
 • buty na płaskim lub średnim obcasie,
 • lekki makijaż.

Dostosuj swój profil kandydata

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy Twoje ubrania są odpowiednie, jest dowiedzieć się, co noszą profesjonaliści z firmy, w której chcesz pracować. Zwłaszcza w funkcji, której szukasz. Często można znaleźć firmy z tej samej branży, w których panują róże standardy ubioru. Niektóre są bardziej oficjalne, inne luźniejsze.

Wiele zależy od charakteru biznesu, stylu zarządzania, profilu jego liderów. Jeśli chcesz obsadzić stanowisko w branży, w której wszyscy noszą dżinsy, idź na rozmowę w dżinsach. Zapomnij o bardziej formalnych ubraniach, nawet jeśli firma jest duża.

Działaj jako „sprzedawca” swojego wizerunku

Kandydaci (jak Ty teraz) muszą zrozumieć, że sprzedają samych siebie. Rozmowa kwalifikacyjna to czas, aby pokazać swoją wartość. Wybierz strój, który doda Ci pewności siebie (dobra torebka załatwi sprawę) podczas rozmowy i który pasuje do Twojej osobowości.

Twój wizerunek wiele mówi o tym, kim jesteś i jak odnosisz się do świata. Ubrania i dodatki są narzędziami komunikacji. Nie zapomnij o tym!

Nie zapomnij o podstawach – schludny wygląd

Nigdy nie zaszkodzi podkreślić, że fryzura, długość brody i paznokci, stan ubrań i butów to bardzo ważny element Twojego wizerunku. Nie ma sensu prezentować się super dobrze, jeśli masz poplamioną koszulę, a guzik zapinający kołnierz bluzki jest rozpruty. Wzrok rekrutera zostanie bezpośrednio przyciągnięty do Twojego „słabego punktu”, działając jak magnes na tę stronę, której nie chcesz pokazywać.

Czystość i higiena osobista również pokazują cechy Twojej osobowości. Jeśli nie dbasz o swój wygląd i ubrania, które nosisz, jak możesz przekazać obraz odpowiedzialności za zajmowanie stanowiska? Pomyśl o tym. Stań dobrze przed lustrem i przejrzyj szczegóły stroju i dodatków, który wybrałaś przed rozmową kwalifikacyjną. Wybierz dodatki wysokiej jakości, takie jak torebki od Verostilo, które z pewnością dodadzą Ci pewności siebie!

 

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

0 komentarzy

 1. ja zawsze biorę po prostu spódnice i koszule

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *